OKK Beograd ipak bolji

U sedmom kolu Košarkaške lige Srbije, košarkaši Mladosti su izgubili sa rezultatom 89:82. Iako je rezultat prve četvrtine nagoveštavao neizvesnost u ishodu utakmice (22 : 22), ekipa iz Zemuna nije mogla da isprati tempo koju je postavila gostujuća ekipa. Ni odsustvo prvog centra OKK Beograda, Milenka Veljkovića, nije sprečila protivnika da razvije brzu i agresivnu igru, koja je doprinela celokupnoj prednosti gosta tokom utakmice i naterala je domaćina na veliki broj grešaka. Uprkos pokušaju prvotimaca Mladosti da sustigne gostujuću ekipu u poslednjoj četvrtini, šutevima za tri poena, gost je odneo zasluženu pobedu. U narednom kolu ekipa Mladosti se sastaje sa ekipom KK Dynamic VIP PAY, 24.11.2018. Izjave sa utakmice pogledajte na narednom linku:

Mladost – OKK Beograd – KLS

Nakon što je prekinuta serija poraza u prethodnoj utakmici sa KK Metalac (98 : 94), prvotimci Mladosti se sastaju sa ekipom OKK Beograd na domaćem terenu. Dođite i podržite naše momke u sportskom centru “Master”, sa početkom u 18. časova!

Prenos utakmice možete pratiti i sa malih ekrana na kanalu Arena Sport.

Rezultati ekipa KK Mladost Zemun

U II Srpskoj ligi naša ekipa je trenutno zazela drugo mesto u grupi 2, sa trenutnim odnosom 4:1 u pobedama i porazima.

Ekipa koju su pretežno sačinjavali juniorski i kadetski igrači, uz trojicu omladinaca (99. godište), odigrala je prvo kolo Omladinske lige, u kojoj su pobedili ekipu KK Slodes, rezultatom 82:58. Prednost ekipe Mladosti se iz četvrtine u četvrtinu uvećavala, sve do maksimalnih +24. Najveći učinak su imali Kojadinović (24p) i Milenković (21p), a svoje prve minute i poene kao kadeti upisali su i Aleksandar Janković i Boris Nikolašević (2003).

Juniori Mladosti su uspeli da se plasiraju u Kvalitetnu ligu Beograda, gde nakon 3. kola imaju skor od jedne pobede i dva poraza. Iako je ekipa juniora znatno oslabljena u poslednjoj utakmici sa BKK Radnički, u kojoj je nedostajalo 5 veoma bitnih igrača u igri, momci nastavljaju dalje ka boljem rezultatu.

Kadetska ekipa Mladosti je uspela da se plasira u Drugu kadetsku ligu! U prvom kolu su pobedili ekipu KK Zemun 2, ubedljivim rezultatom 86:61.

Druga kadetska ekipa je imala malo lošiji start u Regionalnoj ligi, porazom od ekipe All Star-a, rezultatom 80:75, ali verujemo da će naši momci uspeti da poprave rezultat u nastavku takmičenja.

Pionirska selekcija je izborila plasman u Kvalitetnu ligu, što je veliki uspeh, ali se već u samom startu susrela sa veoma teškim rasporedom na početku sezone. Susret sa ekipama Partizana, Vizure, Mege i Zemuna je doprineo skoru 0 – 4, ali smo uvereni da ćemo već u narednom kolu ostvariti prvu pobedu.

Prva selekcija mlađih pionira je raspoređena u tešku grupu sa Zemunom i Flešom, i ima trenutni skor od 2-1. Poraz je usledi od ekipe Zemuna, dok su momci uspešno savladali ekipu Fleša.

Ekipe pionira 2 i mlađih pionira 2 ovog vikenda započinju svoje takmičenje.

Mladost VS Borac – nastavljen niz izgubljenih utakmica

Ekipa Mladosti nije uspela da savlada ekipu Borca iz Čačka u 35. utakmici Košarkaške lige Srbije, čime je nastavljen niz izgubljenih utakmica za ekipu iz Zemuna. Naši momci su tokom čitavog meča kaskali za ekipom Borca za nekoliko poena, pre svega zbog loše organizacije igre. Ekipa Borca je nametnula ritam meča koji ekipa Mladosti nije uspela da isprati, pa su ovoga puta gosti odneli zasluženu pobedu, rezultatom: 77:88 (20:23, 17:22, 24:28, 16:15). Utiske trenera i igrača sa utakmice možete pogledati u narednom klipu:

U narednom meču ekipa Mladosti gostuje ekipi Metalca u subotu, 10.11.2018.

Mladost vs Borac – KLS

Nakon poraza u Novom Sadu, prvi tim Mladosti se sastaje sa ekipom Borca iz Čačka u nadi da će popraviti rezultat iz prethodnih mečeva. Pred našom ekipom predstoji zahtevna utakmica, uzimajući u obzir dosadašnji učinak protivnika, 4 pobede bez poraza, dok sa druge strane naša ekipa beleži 1. pobedu i 3 poraza. Verujemo da će naša ekipa pružiti snažan otpor gostima i nadamo se pobedničkom ishodu. Utakmica će se odigrati u petak, 2.11.2018. u 16 časova u sportskom centru “Master”. Pozivamo vas da dođete i podržite naše momke!

Vojvođani bolji od naših momaka!

Vojvodina  – Mladost 114:109 (20:26, 25:20, 17:33, 32:15, 20:15)

Ponovo meč za infarkt na Spensu, ponovo produžetak i ponovo srećan završetak za košarkaše Vojvodine, koji su uspeli da stignu zaostatak od 20 poena sredinom treće deonice (48:68), minus od 17 poena na kraju te četvrtine (62:79), u poslednjim sekundama obezbede petominutno doigravanje i na kraju trijumfuju! O utiscima sa meča govori više trener naše ekipe Marko Barać:

Čestitam ekipi Vojvodine na velikoj borbi i pobedi. Okrećemo se prvom narednom treningu i razvijanju karaktera kod naših igrača, kako u narednim mečevima ne bi posustali pod pritiskom kao večeras.

Takođe, naš igrač, Aleksa Novaković se zahvaljuje ekipi Vojvodine na odličnom meču:

Čestitao bih ekipi Vojvodine na zasluženoj pobedi. Na nama je da izvučemo pouke iz ove utakmice, jedna velika škola za našu mladu ekipu. Još jednom čestitam na odličnoj partiji i želim im sreću u nastavku prvenstva.

U narednom meču ekipa Mladosti se sastaje sa ekipom Borca na domaćem terenu, u SC Master, 3.11.2018.

Mladost pobedila Spartak u drugoj utakmici u KLS!

Nakon poraza u prvoj utakmici Košakaške lige Srbije, prvi tim Mladosti je savladao ekipu Spartaka na domaćem terenu, rezultatom – 87 : 78. Novi tim na čelu sa trenerom Markom Baraćem, sjajno je odigrao utakmicu, pokazujući spremnost naših momaka na borbu u predstojećim mečevima. Izjave trenera i igrača pogledajte u narednom klipu.

U narednoj utakmici, ekipa Mladosti se sastaje sa ekipom KK Vršac, 20.10.2018.

Popović i Milijašević su novi igrači Partizana!

Igrači naše pionirske selekcije, Srđan Popović i Ilija Milijašević, su novi igrači KK Partizan. Srđan i Ilija su zajedno sa svojim saigračima u pionirskoj selekciji Mladosti postigli velike rezultate kako na domaćoj, tako i na međunarodnoj košarkaškoj sceni. Njihov izuzetan talenat za košarku je već uveliko poznat u košarkaškom svetu, i obojica pokazuju veliki potencijal da budu ozbiljni i profesionalni igrači. Uz Iliju i Srđana će biti i njihov trener Vedran Popović, koji je takođe trenersku karijeru nastavio u KK Partizan. Želimo im puno uspeha u daljem razvijanju, i zahvaljujemo im se za fantastičnu igru i timski duh sa kojim su doprineli velikom uspehu pioniskog tima Mladosti u prethodnoj sezoni!

Utisci sa Zlatibora – Košarkaški kamp “Toma Vilaret”

Kamera emisije SOS Koš, koja se emituje na SOS kanalu, zabeležila je utiske sa ovogodišnjeg drugog dela kampa “Toma Vilaret”, koji je održan na Zlatiboru, u kompleksu odmarališta “Golija”. Na kampu je učestvovalo preko 60 igrača različitih uzrasta, koji su 10 dana vredno trenirali, unapređujući svoje košarkaško znanje. Odlična organizacija kampa se ogleda i u tome da nije bilo nikakvih sportskih povreda, niti drugih problema sa zdravljem tokom ovog perioda na Zlatiboru. Utiske i atmosferu sa kampa možete pogledati u video snimku ispod.

Nastavljamo sa akcijom promovisanja košarke mladima! U subotu, 1.9.2018, na platou kod restorana “Venecija”, na Zemunskom keju, održaće se minibasket manfestacija za najmlađe! Pozivamo vas da dođete i upoznate se sa našim igračima i trenerima. Ovom prilikom mođete dobiti informacije i o školi košarke koju organizujemo tokom čitave godine.

Lazar Stefanović u kadetskoj reprezentaciji Srbije!

Nekadašnji igrač KK Mladost, a sada igrač KK Partizan, Lazar Stefanović (2002. godište), postao je kadetski reprezentativac Srbije! Lazar će sa ostalim reprezentativcima braniti boje Srbije na U16 Evropskom prvenstvu, koje se odigrava od 10. do 18. avgusta u Novom Sadu, u organizaciji KSS sa saradnicima iz Košarkaškog saveza Vojvodine i Košarkaškog saveza Novog Sada, a pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, pokrajinske Vlade Vojvodine i grada Novog Sada.

Prvi protivnik izabranicima selektora Vlade Vukoičića u velikoj sali „Spensa“ večeras od 20.30 časova biće Španija. Ulaz na sve utakmice je besplatan. Želimo puno sreće Lazaru i našim reprezentativcima, i nadamo se najvišem plasmanu!