Prvotimci pobedili Slogu

Ovog vikenda KK Mladost Zemun je bio domaćin ekipi KK Sloga iz Kraljeva. U ovom susretu pobedu je odnela ekipa Mladosti, sa rezultatom 74 – 64. Velika borbenost ekipe Sloge na terenu ipak nije bila dovoljna da savlada ekipu Mladosti, koja je u ovaj meč ušla spremna, ne bi li popravila utisak iz prethodnih kola. Na strani domaće ekipe ponovo se istakao tandem Brkić i Malidžan, koji su se već istakli kao najbolji strelac i najbolji asistent tima. Zahvaljujemo se ekipi KK Sloga na fer i korektnoj igri, i čestitamo našim momcima na pobedi. Njihove utiske sa konferencije za štampu možete pogledati na videu ispod:

Mlađi pioniri pobedili Beko

8.kolo, Druga Liga, 1. stepen

KK Beko 3 : KK Mladost – 28 : 65 (15:21), (2:13), (4:15), (7:16)

U prvoj četvrtini viđena je slabija odbrana naše ekipe. U preostale 3 četvrtine je odbrana bila na zadovoljavajućem nivou, pogotovu u drugoj četrvrtini u kojoj smo primili samo 2 poena. Lista strelaca: Sandić 2p, Pavlović 2p, Martinović I. 2p, Martinović N. 12p, Stevović, Milović, Dević 6p, Matković 6p, Zdravković 20p, Đinović, Trifković 13p, Dondur 2p.

Jedna pobeda i jedan poraz za Juniore

Juniorska regionalna liga – 10.12.2017.
KK Mondo Basket – KK Mladost – 69 : 61 ( 21:11, 23:10, 8:19, 17:21)
KK Mladost : Stojadinović, Vasović 8p, Novaković 3p, Tegeltija 10p, Ilić 6p, Gajić 15, Gajović 2p, Purhmajer 2p, Ćirković 8p, Oklobdžija 2p, Andrić 4p, Manojlović.

Juniori kvalitetna liga 7.Kolo – 09.12.2017.
KK Bask – KK Mladost – 57:61 ( 8:19, 20:11, 13:18, 16:13)
KK Mladost : Đukanović 3p , Bogdanović 9p, Mršović, Ryan P, Mikavica 3p, Maraš 4p, Kojadinović 15p, Perić, Stanković 15p, Bratić 2p, Milenković 4p, Živčević 4p.

Kadetkinje izgubile od Art Basketa

Naše kadetkinje su izgubile u utakmici 7. kola prvog stepena Kadetske lige, od ekipe ŽKK Art Basket, rezultatom 72 – 37. Devojke su prvu i deo druge četvrtine su se dobro nosile sa jakom ekipom Art Basketa. Zanemarujući rezultat, one su dale sve od sebe, i u nekim trenucima igre su ispunile zadatak trenera. U našem timu se najviše istakla Milić Neda, kapiten tima, koja je ostvarila 17 poena.

Kadeti izgubili od Eko Sporta

Kadeti našeg kluba su doživeli prvi poraz u Drugoj kadetskoj ligi Beograda. Ekipa Eko Sporta savladala je naše momke rezultatom 87 – 55. Utakmicu smo odigrali sa puno grešaka u napadu i malo energije u odbrani. Nastavak takmičenja nas ocekuje u sredu protiv ekipe Veb Basket, koja je trenutno lider u takmičenju. Utakmica se igra u Tehničkoj školi “Zmaj” od 20 časova.

Pioniri savladali KK Beovuk

Pioniri su nastavili niz pobeda u Kvalitetnoj Ligi Beograda. Pobeđena je ekipa Beovuka rezultatom 96 -76. Utakmicu smo otvorili dobro i dolazimo do 16 poena prednosti sredinom druge četvrtine. Krajem druge četvrtine dolazi do pada u igri i poluvreme završavamo sa 6 poena prednosti. U nastavku utakmice ekipa se diže i konstanto povećavamo prednost do konačnih dvadeset poena razlike. Čestitiamo ekipi Beovuka na fer i korektnoj igri, i zahvaljujemo se našim navijačima na podršci.

Snimak utakmice možete pogledati na narednom linku:

Kadeti započeli EYBL

Kadetska ekipa, 2002. godište, uspešno je započela sezonu u EYBL takmičenju (European Youth Basketball League). U prvom ciklusu od četiri utakmice ove sezone, koje su igrali u Pragu (Češka), ostvarene su 3 pobede i jedan poraz. Poraz je zabeležen u prvoj utakmici od solidne ekipe Soproni Sportiskola posle napornog puta od 17 sati. To svakako ne treba da bude opravdanje jer se očekivala ubedljiva pobeda naših momaka. Međutim utisak je popravljen u naredne tri utakmice kada su savladane redom ekipe Sykki (Finska) , domaćina USK Praha (Češka) I Bayern Munich (Nemačka). Na taj način su naši dečaci zadržali šanse za plasman na polufinalni turnir. Pre toga kadeti će morati da ostvare bar još 3 pobede u naredne 4 utakmice koje se igraju krajem januara u Solnoku (Mađarska).

Rezultati juniora

U nastavku možete pročitati rezultate naših juniorskih ekipa:

Juniorska Kvalitetna liga – 3.kolo – 15.11.2017.
KK Slodes – KK Mladost Zemun : 72:62 (20:18, 24:17, 10:12, 18:15)
KK Mladost Zemun : Đukanović, Bogdanović, Mršović, Ryan Patrick, Mikavica, Zorić, Kojadinović, Perić, Stanković, Bratić, Milenković, Zivčević.

Juniori-Regionalna liga – 2. kolo – 16.11.2017
KK Mladenovac-KK Mladost Zemun : 46:63 (17:21, 7:13, 11:20, 11:9)
KK Mladost Zemun: Ilić, Gajović, Ćirkovic, Novaković, Tegeltija, Gajić, Andrić, Oklobdzija, Veselinović, Manojlović,Vasović.

Juniori-Regionalna liga – 3. kolo – 18.11.2017.
KK Mladost Zemun – KK Radivoje Korać : 88:48 (28:12, 23:9, 20:13, 17:14)
KK Mladost Zemun: Ćirkovic, Stojadinović,Purhmajer,Veselinović, Vasović, Novaković, Andrić, Manojlović, Tegeltija, Gajović, Ilić.

Juniori Kvalitetna liga – 4.kolo – 20.11.2017.
KK Mladost Zemun – BKK Radnički : 67:54 (15:14, 14:18, 18:12, 20:10)
KK Mladost Zemun : Mršović, Ryan Patrick, Maraš, Zorić, Kojadinović, Perić, Stanković, Kirov, Bratić, Milenković, Zivčević.

2MRL Centar – 25.11.2017.
KK Mladost Zemun – KK Barajevo : 89:73 (25:16, 17:19, 25:20, 22:18)
KK Mladost Zemun : Kirov, Nešović,Đukanović, Milenković, Bratić, Zivčević, Kojadinović, Stanković, Ryan Patrick, Antonijević, Mikavica, Maraš.

Juniori-Regionalna liga – 4.kolo – 26.11.2017.
KK Vitez – KK,, Mladost Zemun : 89:66 (25:15, 14:13, 31:11,19:27)
KK Mladost Zemun: Stojadinović, Vasović, Tegeltija, Oklobdžija, Ristić, Ćirković, Gajović, Purhmajer, Veselinović, Ilić , Manojlović, Novaković.

Juniorska Kvalitetna liga – 27.11.2017
KK Borac Zemun – KK Mladost Zemun : 69:86 (18:19, 17:20. 12:25, 22:22)
KK Mladost Zemun : Djukanović, Mrsovic, Ryan, Novaković, Maraš, Kojadinović, Perić, Stanković, Kirov, Bratić, Milenković, Zivčević.

Juniori-Regionalna liga – 02.12.2017
KK Mladost Zemun – BKK Radnički : 87:75 ( 30:19, 18:16, 15:20, 24:20)
KK Mladost Zemun : Veselinović, Ćirković, Stojadinović, Vasović, Novaković, Tegeltija, Ilić, Gajović, Purhmajer, Oklobdžija, Andrić, Manojlović.

Juniori-Kvalitetna liga – 02.12.2017
KK Mladost Zemun – KK Torlak : 62:54 ( 22:19, 13:10, 16:13, 11:12)
KK Mladost Zemun : Đukanović, Bogdanović, Mršović, Ryan, Maraš, Kojadinović, Perić, Stanković, Kirov, Ćirković, Bratić, Milinković.

2MRL Centar – 03.12.2017.
KK Barajevo Bambi – KK Mladost Zemun : 47:73 ( 11:13, 14:20, 11:26, 18:14)
KK Mladost Zemun : Đukanović, Mršović, Ryan, Maraš, Kojadinović, Perić, Stanković, Ćirković, Bratić, Milenković, Zivčević.

Seniori izgubili od OKK Beograd

Pad u igri ekipe Mladosti dovela je do gubitka u utakmici sa OKK Beograd, rezultatom 63 : 64 (17:22, 17:10, 12:19, 17:13). Slaba igra i fokus naših momaka su znatno uticali na loš rezultat u ovom meču. Nažalost, ni pokušaji za izjednačenjem rezultata u poslednjoj minuti igre, nisu bili dovoljni, te nas je promašaj šuta za tri poena i jednog slobodnog bacanja u poslednjim sekundama doveo do poraza. Verujemo da će naša ekipa uspeti da sabere utiske do sledeće utakmice i poboljša kvalitet igre.

Čestitamo ekipi OKK Beograd na pobedi, kao i na fer i korektnoj utakmici.

Snimak sa konferencije za medije možete da pogledate na linku ispod.

Pioniri pobedili Vizuru!

Pionirska ekipa Mladosti je ostvarila pobedu i u petom kolu Kvalitetne lige. Sjajnom igrom od prvog do poslednjeg minuta utakmice, ostvarena je ubedljiva i vrlo važna pobeda u borbi za plasman, i to na gostovanju jednom od favorita, ekipi Vizure.

Rezultat od 75:101 u našu korist, verovatno nije realan odraz odnosa snaga, ali se mora istaći da su naši momci odigrali na stvarno visokom nivou ovaj meč. Ono što preostaje je da momci nastave da rade u istom ritmu i rezultati neće izostati.

U sledećem kolu, koje se igra u sredu od 20:30 u školi “Zmaj”, ekipa se sastaje sa odličnom ekipom Beovuka.