Mladost pobedila u 2. kolu KLS!

Prvi tim KK Mladost pobedio je ekipu KK Vojvodina u 2. kolu Košarkaške lige Srbije, rezultatom 95 : 104 (25:19, 31:28, 17:30, 22:27). Nakon poraza u prvom kolu od ekipe KK Dunav, u hali SPC „Vojvodina“ prvotimci Mladosti su uspeli da savladaju borbenu ekipu iz Novog Sada. Prva polovina utakmice obeležena je vođstvom domaćina, koji je agresivno započeo utakmicu uz snažnu podršku sa tribina, te je odneo pobedu u prve dve četvrtine. Naša ekipa se budi nakon poluvremena i vođena Veljkom Brkićem (21 poen, 12 skokova, 3 asistencije) i Vukom Malidžanom (20 poena, 8 skokova, 5 asistencija) uspeva da preuzme vođstvo u drugoj polovini meča i donese pobedu. U ekipi Vojvodine istakao se Aleksa Stojanović (18 poena, 6 skokova, 4 asistencije). Detaljnu statistiku sa utakmice možete pogledati na sajtu KLS. Zahvaljujemo se KK Vojvodina na odličnoj utakmici i sportskoj atmosferi. U narednom kolu KLS, očekuje nas ekipa KK Vršac. Utakmica će biti održana u nedelju 29.10.2017. u 13 časova u hali „Vizura Sport“. Karte za utakmicu možete kupiti na ulazu.

Kadeti izborili mesto u Drugoj ligi!

Kadetska ekipa našeg kluba, 2002, 2003 i 2004 godište, posle još jedne jako dobro odigrane utakmice uspela je da se plasira u Drugu kadetsku ligu Beograda, završivši kao prvi u svojoj kvaifikacionoj grupi. Naši dečaci su još jednom pokazali svoj kvalitet i pobedili ekipu KK Vizura sa rezultatom 107 – 68. Od samog starta utakmice stavili smo do znanja da idemo na pobedu. Rezultatska razlika se dizala tokom celog meča. Čestitamo našim momcima na zasluženoj pobedi!Zahvaljujemo se našoj publici na podršci!

Kadeti započeli kvalifikacije za Drugu ligu!

Druga selekcija kadeta, 2002. godište i mlađi, započeli su kvalifikacije za Drugu kadetsku ligu Beograda. U prvom kolu pobeđena je ekipa ŠKK Zvezdara, posle jako zanimljive i uzbudljive utakmice. Utakmicu smo otvorili pomalo uplašeni, ali posle prvog tajm-auta, sredinom prve četvrtine, preokrećemo rezultat. Sve do sredine četvrte četvrtine bili smo u vođstvu, nakon čega sledi pad u igri naših momaka. Međutim, posle još jednog tajm-auta, preokrećemo utakmicu na našu stranu i završavamo posao u prvom kolu kvalifikacija. Krajnji rezultat je 75 – 83. Utakmica je odigrana u OŠ „Pavle Savić“ na Mirijevu. Čestitamo protivnicima na sportskoj borbi. Pozivamo naše navijače da dođu u subotu 21.10.2017. u 12 sati u „Zmaj“, da pomognemo našim igračima u poslednjem kolu kvalifikacija protiv ekipe KK Vizura, da probaju da se plasiraju u Drugu kadetsku ligu Beograda.

Još jedna pobeda Pionira!

U drugom kolu kvalifikacija za Kvalitetnu ligu Beograda, selekcija pionira je zabeležila još jednu ubedljivu pobedu. Pobeđena je ekipa Beokoša rezultatom 114 – 38. Cela utakmica je protekla u dominaciji naših decaka. Svi igrači su uspeli da postignu poene i doprinesu ubedljivoj pobedi. Čestitamo dečacima iz Beokoša na sportskoj borbi i fer ponašanju. Zahvaljajuemo se i publici na sportskom navijanju. Očekujemo naše navijače na sledećoj utakmici za vikend u poslednjem kolu kvalifikacija protiv ekipe KK Abba (Barič).

Pioniri ubedljivi protiv ekipe Diva!

Pionirska selekcija je započela takmičenje u kvalifikacijama za kvalitetnu ligu Beograda. U veoma važnoj utakmici prvog kola kvalifikacija pobeđena je ekipa Diva rezultatom 79 – 63. Utakmica je odigrana u hali srednje škole „Zmaj“ pred velikim brojem gledalaca. Naši dečaci su od prvog trenutka pokazali jak karakter i bez opuštanja vodili od prvog sekunda utakmice i u jakom ritmu je priveli kraju. Čestitamo dečacima i trenerima ekipe Diva na fer i sportskoj borbi. Zahvaljujemo publici na fer i korektnom navijanju i ocekujemo ih u ponedeljak od 21 i 20 na utakmici drugog kola, na istom mestu, protiv ekipe Beokoša.

Početak KLS!

Prošlog meseca, novooformljeni tim KK Mladost Zemun na čelu sa trenerom Brankom Maksimovićem, je u okviru priprema za ovu sezonu gostovao u gradu Xiamen, u oblasti Fujian, u dalekoj Kini, gde su imali priliku da razmene košarkaška iskustva sa ekipom Liaoning iz pomenutog grada. Nakon ovog putovanja usledilo je prvo kolo Košarkaške lige Srbije, koja je startovala ove nedelje, u kom je naš tim nažalost izgubio od ekipe KK Dunav iz Starih Banovaca. U nastavku možete pročitati izveštaj sa ove utakmice. (IZVOR: KLS)

Dunav iz Starih Banovaca, na svom terenu, savladao je u prvom kolu Košarkaške lige Srbije ekipu Mladosti iz Zemuna rezultatom 88:80 (20:29, 32:12, 18:18, 18:21).

Publika u hali Park u Staroj Pazovi imala je priliku da uživa u odličnoj košarkaškoj predstavi. Gosti su mnogo bolje otvorili utakmicu i u prvih deset minuta stekli značajnu prednost, odličnom igrom, pre svega u napadu.

Domaći se bude u drugoj četvrtini i nošeni fantastičnom podrškom sa tribina prave neverovatnu seriju 20-1, kojom preokreću rezultat u svoju korist, pa je Dunav na poluvremenu vodio 52:41.

Zemuci ponovo bolje otvaraju poluvreme i smanjuju zaostatak na samo pet poena ali su košarkaši Dunava brzo uspeli da povećaju razliku, koju su sačuvali do kraja utakmice. Obe ekipe gostuju u drugom kolu, Dunav u Vršcu, a Mladost u Novom Sadu.

DUNAV: Nikolić Milan (11), Cvetković Minja, Kužeta Ognjen (8), Nikolić Nikša (6), Bolović Dejan, Mitrović Luka, Zorčić Lazar (14), Vuković Nikola (16), Popović Slobodan (11), Miljković Aleksandar (9), Klještan Željko (11), Stojanović Miloš (2).

MLADOST ADMIRAL:  Malbaša Branislav, Nešović Andrija (2), Babović Božidar (11), Drašković Andrija, Malidžan Vuk (10), Novaković Aleksa (16), Đorđević Kosta (9), Brkić Veljko (27), Antonijević Nikola, Zhao Xuxin, Jeković Bratislav (5), Mikavica Bogdan.

Čestitamo momcima iz KK Dunav na pobedi i sjajnoj igri, a našim momcima želimo bolji rezultat u narednom kolu sa ekipom Vojvodine!

(FOTO: KK Dunav – Stari Banovci)

Uspešan start U15 selekcije u EYBL

Naša U15 selekcija uspešno je okončala prvi krug takmičenja u EYBL. Naši dečaci su u Pelhrimovu (Češka) odigrali prva četiri kola ovog prestižnog takmičenja i pritom su zabeležili sve četiri pobede (Tampereen Pyrinto 79:49, Szolnoki Sportcentrum 144:29, Feniks 2010 102:87, BK SOYKI Pelhrimov 97:83). Posebno zanimljive su bile utakmice protiv domaće ekipe, koja je inače šampion Češke u ovom uzrastu, i protiv ekipe Feniks iz Skoplja, protiv kojih uvek igramo zanimljive utakmice. Sjajan utisak ostavili su i organizatori koji su se potrudili da sve protekne u najboljem redu i da se svi osećaju prijatno, a i sa sportske strane su se pokazali kao pravi džentlmeni, jer su posle poslednjeg kola u kome su pred prepunom halom poraženi od našeg tima, aplauzom pozdravili našu ekipu i poželeli nam sreću u nastavku takmičenja.

Čestitamo našim momcima na uspehu!

Drugi krug kvalifikacija za JJLS

Ovog vikenda se održava drugi krug kvalifikacija za Jedinstvenu Juniorsku Ligu Srbije.

• Subota, 07.10.2017. – 19:00 – KK Mladost – KK Beko;
  • Nedelja, 08.10.2017. – 17:00 – KK Žarkovo – KK Mladost.

Počinje jesenji upis u Školu košarke!

Tradicionalno, svake jeseni KK Mladost Zemun vrši upis u svoju Školu košarke, koja je namenjena i dečacima i devojčicama, sa ciljem da kroz druženje i sport nauče više tajnama košarkaške igre, tehnike i kretanja. U protekloj sezoni poneli smo titulu najbolje škole košarke na međunarodnom minibasket turniru „Rajko Žižić“, kao i na međunarodnom minibasket turniru u Solunu, u Grčkoj.

Škola košarke se organizuje u sledećim terminima i lokacijama:

• O.Š. „Sonja Marinković“ – Utorak i Četvrtak 19:30 – 20:30, Subota 10:00 – 11:00;
  • O.Š. „Rade Končar“ – Sreda 19:00 – 20:00, Petak 19:00 – 21:00, Subota 13:00 – 14:00, Nedelja 14:00 – 16:00;
  • O.Š. „Gornja Varoš“ – Utorak i Četvrtak 19:00 – 20:00.

Pažljivo pratimo košarkaške korake naših igrača, a posebno devojčica i dečaka u Školi košarke, kako bi njihovi prvi košarkaški korak bio ispravan! Prijavite vaše najmlađe do 31.10.2017!

PRVI MESEC JE BESPLATAN!

Počinje sezona EYBL!

I ove godine naše selekcije učestvuju u Evroligi za mlade igrače (EYBL). Sezonu otvara selekcija 2003. godišta u okviru takmičenju U15 ekipa, koja je od 27.09. u Češkoj, u gradu Pelhrimov, gde će u okviru grupe A odigrati 4 utakmice u ovom delu takmičenja. Protivnici našim momcima su Tampereen Pyrinto , Szolnoki Sportcentrum , KK Feniks 2010 (Skopje) , BK SOJKY Pelhrimov. Nadamo se da će dečaci biti bar približno uspešni kao prošle sezone, kada su u regularnom delu ostvarili 8 pobeda iz isto toliko utakmica.