Pioniri drugi u Srbiji!

Ekipa pionira KK Mladost je druga u Srbiji, nakon što su izgubili u finalu prvenstva Srbije za pionire od ekipe KK Crvena Zvezda, rezultatom 71:86 (17:18, 26:17, 13:32, 15:19). Treće mesto je osvojila KK Banjica Mega koja je bila bolja od Vizure – 89:71.

Pioniri Crvene zvezde su imali do pet poena prednosti većim delom prve četvrtine, ali je Mladost predvođena sjajnim Milijaševićem (23 poena u prvom poluvremenu) preokrenula i prvih 20 minuta rešila u svoju korist – 43:35.

Pioniri Zvezde u trećoj četvrtini prave seriju 16:0 i stižu do dvocifrenog vođstva (59:48), a rezultat pred poslednjih deset minuta bio je 67:56 za crveno-bele. U poslednjoj četvrtini, igrači Mladosti nisu uspeli da ugroze pobedu Crvene zvezde, pa je utakmica završena rezultatom 86:71.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Miletić sa 17, Vukas je ubacio 14 poena, uz 11 skokova i 8 asistencija, Dobrić 13, a Topalović 11 poena uz 10 skokova.

Kod Mladosti se istakao Milijašević sa 35, dok je Popović ubacio 15 poena.

Epitet najboljeg strelca turnira je poneo Srđan Popović iz ekipe Mladosti koji je ukupno postigao 89 poena ili 29.6 po meču.

Čestitamo našim momcima! Ponosni smo na njih!

(tekst: KK Mladost / KKS)
(foto: Mega Bemaks/Ivica Veselinov)